Tělový solný peeling s levandulí
Výroba tělového solného peelingu je opravdu jednoduchá. Postačí Vám na to sůl, olej lisovaný za studena a nějaký esenciální olej, aby Vám peeling přijemně voněl. Já jsem zvolila himalájskou sůl, lněný olej a esenciální olej z levandule. Výhodou těchto solných peelingů je, že je můžete vyrobit do zásoby, vydrží poměrně dlouhou dobu.
Tento peeling je určený na pokožku těla. Na obličej vhodný není, protože pokožka na obličeji je citlivější než ta na těle a potřebuje spíše něco jemnějšího.
Peeling je dobré aplikovat na tělo jednou týdně, klasicky po umytí sprchovým gelem nebo mýdlem. Hlavním úkolem peelingu je odstranění odumřelých buněk z pokožky, díky čemuž je pak pokožka rychleji obnovená a o poznání hebší.
Na vlhkou pokožku naneseme přiměřené množství peelingu a krouživými pohyby jemně vetřeme do pokožky. Necháme chvilku působit a opláchneme. Výhodou tohoto peelingu je, že olej, který peeling obsahuje, krásně pokožku promastí a vyživí a není pak nutné použít tělové mléko.
Peeling pokožku jemně promasíruje. Pokožka po aplikaci voní levandulí a solí, jako byste právě přijeli od moře.
Sůl v peelingu krásně prokrví pokožku na celém těle. Lněný olej je skvělý na suchou pokožku a popraskanou kůži na patách. Je vhodný také při exémech i lupénce.
Tělový peeling krásně obnoví Vaši pokožku. Nepoužívejte ho však pokud máte na kůži nějaké poranění. Jelikož tento peeling obsahuje olej, je potřeba dát pozor, abyste ve vaně nebo sprše neuklouzli.
Tělový solný peeling s levandulí
Suroviny
- 3 mističky himalájské jemné soli
- 1 a 1/2 mističky lněného oleje (lisovaného za studena)
- pár kapek esenciálního oleje levandule
Důležitý je poměr jednotlivých surovin, množství můžete upravit dle potřeby.
Pomůcky
- mistička
- míchátko
- skleněná nebo jiná nádoba na hotový peeling
Postup